Mozgásszervi betegségek és a masszázs
Stresszes, rohanó életvitelünknek köszönhetően a mozgásszervi betegségek igen elterjedtek és szinte minden ember szenved hasonló problémákkal hosszabb-rövidebb ideig.
Minden betegség valamilyen kezdetleges előjellel figyelmezteti az embert arra, hogy valamit meg kellene változtatni az életvitelében, viszont az esetek többségében ilyenkor még nem vesszük komolyan a problémát és sajnos legtöbbször kivárjuk míg az súlyosabbá válik. Ezért is lenne az első és legfontosabb lépés a megelőzés. Azért, hogy a jövőben hamarabb felismerhessük ezeket a jeleket, itt vannak a legfontosabb figyelmeztető tünetek:
Sokszor jelentkezik mozgásszervi betegség előjeleként az ismétlődő végtagfájdalom, gerincfájdalom, migrénes fejfájás, zsibbadás, nyilalló érzések stb. Ezek a jelzések az esetek többségében már nagyon korán - van, hogy 10-15 évvel előre - figyelmeztetnek, mielőtt kialakulna egyértelmű elváltozás.
Az alábbi felsorolásban a leggyakoribb betegségeket gyűjtöttem össze, amikre tipikusan jellemző, hogy időben jeleznek testünknek, és igen hosszú kialakulási folyamatuk van:
- porckopás (artrózis)
- lumbágó
- csigolyameszesedés (spondilózis)
- gerincferdülés
- porckorongsérv
- ízületi gyulladás stb..
Ha időben elkezdünk foglalkozni testünkkel, ezek a betegségek megelőzhetők. A rendszeres masszázs is jelentősen hozzájárul testünk regenerálódásához. Általa rásegítünk a vér- és nyirokkeringés tisztító folyamataira és a felhalmozódott salakanyagok azonnal megindulnak szervezetünkben. Gyakori, hogy a masszázs alatt bedugul az orrunk, fázunk, elgyengülünk stb., de hamarosan sokkal jobban érezzük magunkat, mert a szervezetünk közben megszabadult a sok lerakódástól. Pont ezért, rendszeres kezelésekkel megelőzhetők a reumás, köszvényes és meszesedéssel járó megbetegedések is.