Masszázs várandósság alatt? Igen!
Ebben az időszakban sem kell lemondanunk a masszázsról: létezik ugyanis a masszázsnak egy speciális változata, kimondottan kismamák részére.
A test statikai változása miatt a gerinc és a hátizmok teljesen máshogy terhelődnek: a növekvő pocak egyre jobban húzza előre a gerincoszlopot, közben az izmok kompenzálni próbálnak és túlterhelődnek.
A vállövi terület különösen érzékennyé válhat ebben az időszakban, a stresszhatások rendszerint a csuklyás izom területén "raktározódnak" el kisebb-nagyobb izomcsomók formájában.
A masszázs segít megszüntetni az alvászavarokat és a rossz testtartást, enyhítheti a székrekedést és a haspuffadást, oldhatók az izomcsomók és a kismama közérzete nagymértékben javítható. A masszázs növeli az izmok és a bőr rugalmasságát, táplálja azt, valamint támogatja a bőr tágulását, meggátolja a bőrön a terhességi csíkok kialakulását. Ezen kívül javítja a szervezet folyadék visszatartási problémáit, az ödémásodást.
A kismama masszázs a klasszikus svéd masszázsformából jött létre. A kezelés során az alsó végtag, a medence és a gerinc alsó szakaszán csak nagyon gyengéd masszázs végezhető, mert az itt okozott vérbőség rossz hatással lehetne a babára. A gerinc háti és nyaki szakaszán, valamint a felső végtagokon lazító masszázs alkalmazható.
A kismama masszázs a 2. trimesztertől vehető igénybe, tehát a terhesség 12. hetétől érdemes fontolóra venni a közérzet javítás efféle módját. Ám ennek a masszázs típusnak is van néhány kontraindikációja: a vérzés, görcsök, magas vérnyomás, és a terhesség első trimeszterében mindenképpen kerüljük ezt a módszert, veszélyeztetett terhesség esetén pedig mindenképp kérjünk orvosi véleményt.
A relaxálás kinek is járhatna jobban mint egy kismamának? És persze ami jót tesz az anyának, az jó a babának is.